AFRICOR LUGO

Asociación Provincial de Gandeiros de Lugo
para o Control de Rendementos

Concursos · Resultados anteriores

SEMANA VERDE 2006 - RESULTADOS VACAS

17 / Junio / 2006

Un total de 92 vacas participaron no concurso do sábado, das que 32 eran da provincia de Lugo. Un promedio de quince animais por sección, destacando a sección 15ª na que competiron 24 animais.

Salientar o exito das ganderías de Lug

OUTEIRO, de Chantada, que obtivo dous subcampionatos galegos (Vaca Nova e Intermedia) e foi elixido Mellor Criador Galego e Internacional.

CID, de Barreiros, cunha campiona galega (Vaca Intermedia), dúas subcampionas internacionais (Vaca Nova e Intermedia) e a Vaca Gran Campiona de Galicia, Rosalía James.

POZO, de Lugo, cunha subcampiona galega (Vaca Adulta)

Foi un concurso moi bonito, cun grande nivel na calidade dos animais presentados, donde pudemos ver duelos moi interesantes, como o das dúas James (Gretta e Elsa) no campionato internacional de vacas adultas, ou a Rosalia James fronte á Galletera Juror competindo polo título de Vaca Gran Campiona de Galicia, ou a nivel provincial, a James de Outeiro fronte á Lyster de Sandamil-Mauricio. Sen dúbida ver estas boas vacas na pista fíxonos ilusionar un ano máis para seguir participando.

Sección 13      Vaca Nova ata 30 meses

1    Gutierrez Cousteau Desire        Gutierrez               Navarra
2    RCC Paula Aerocerf                  La Flor                  Cantabria
3    S Cristobal Presa Stormatic       García Verdugo     Avila
 
Sección 14      Vaca Nova de 30 a 36 meses
 
1    Anibal champion Aleluya          Cid                        Lugo
2    Ulight 7913                             Carballeiras            Lalín
3    Cudaña Fasion 2 Throne ET      Cudaña                  Cantabria
 
Sección 15      Vaca Intermedia 3 anos
 
1    Outeiro James Dumbria          Outeiro                   Lugo
2    JJ Freijo Lyster Mayra             Sandamil                Lugo
3    Tammy                                 Marquet P               Lleida
 
Sección 16      Vaca Intermedia 4 anos
 
1    Tonnerre Du Routeu               Regalao                  Asturias
2    Rosalia James                        Cid-Cancio              Lugo
3    Proalm Rubens Amanda          La Ponderosa          Cantabria 
 
Sección 17      Vaca Adulta 5 anos 
1    Travesia James Elsa               La Flor                      Cantabria      
2    Thos Storm Brida                   La Flor                      Cantabria      
3    Gualdi Lee Sedia                    Regalao                    Asturias 
 
Sección 18      Vaca Adulta 6 anos ou máis
 
1    Pachecas James Greta            La Benera-Pachecas  Cantabria
2    Obispo Leader Lulu                 Obispo                     Asturias
3    Agrortegal Galletera Juror       Caxigueira               A Coruña
 
CAMPIONATOS
 
REXIONAL
 
VACA NOVA CAMPIONA                  AGRORTEGAL SANDINA ROY  (CAXIGUEIRA - A CORUÑA)
VACA NOVA SUBCAMPIONA            OUTEIRO LHEROS BONARDA  (OUTEIRO - CHANTADA)
 
 
VACA INTERMEDIA CAMPIONA       ROSALIA JAMES   (CID - BARREIROS)
 
VACA INTERMEDIA SUBCAMPIONA OUTEIRO JAMES DUMBRIA  (OUTEIRO - CHANTADA)
 
 
VACA ADULTA CAMPIONA              AGRORTEGAL GALLETERA JUROR  (CAXIGUEIRA - A CORUÑA)
VACA ADULTA SUBCAMPIONA        39 MIRA   (POZO - LUGO)
 
 
VACA GRAN CAMPIONA DE GALICIA  ROSALIA JAMES   (CID - BARREIROS)
 
 
INTERNACIONAL
 
VACA NOVA CAMPIONA                  GUTIERREZ COUSTEAU DESIRE  (GUTIERREZ - NAVARRA)
VACA NOVA SUBCAMPIONA            ANIBAL CHAMPION ALELUYA  (CID - BARREIROS)
 
 
VACA INTERMEDIA CAMPIONA       TONNERRE DU ROUTEU   (REGALAO - ASTURIAS)
VACA INTERMEDIA SUBCAMPIONA ROSALIA JAMES  (CID-CANCIO - BARREIROS)
 
 
VACA ADULTA CAMPIONA              TRAVESIA JAMES ELSA  (LA FLOR - CANTABRIA)
VACA ADULTA SUBCAMPIONA        PACHECAS JAMES GRETTA  (LA BENERA-PACHECAS - CANTABRIA)
 
 
VACA GRAN CAMPIONA INTERNACIONAL  TRAVESIA JAMES ELSA   (LA FLORA - CANTABRIA)
 
 
 
 
MELLOR CRIADOR GALEGO
 
1º    OUTEIRO - CHANTADA
2º    CAXIGUEIRA - A CORUÑA
 
MELLOR CRIADOR INTERNACIONAL
 
1º    OUTEIRO - CHANTADA
2º    CUDAÑA HOLSTEIN - CANTABRIA 
 
 
 
CLASIFICACION POR PUNTOS
 
Clasificación por provincias segundo os puntos obtidos no Concurso
 
Puntuan os cinco primeiros animais de cada sección, co seguinte baremo:

Xatas e Xovencas:                                                    POSTO

                                10         9                                      6    PUNTOS

 Vacas:                                                                     POSTO

                                20       18            16            14            12    PUNTOS

  

 

xatas

vacas

total

puntos

puntos/animal

CANTABRIA

6

16

22

197

9,0

LUGO

21

32

53

159

3,0

ASTURIAS

5

13

18

107

5,9

PORTUGAL

12

9

21

65

3,1

A CORUÑA

9

10

19

48

2,5

VIZCAIA

5

2

7

43

6,1

AVILA

3

1

4

39

9,8

PONTEVEDRA

15

6

21

26

1,2

NAVARRA

 

1

1

20

20,0

LLEIDA

 

1

1

16

16,0

OURENSE

1

 

1

0

0,0

 O resultado global de Lugo foi de 4 primeiros de sección no Concurso Internacional e 10 primeiros de sección no Concurso Rexional. A maiores, acadáronse cinco premios especiais de Fillas de touros do Programa Gandeira de Galicia (Xenética Fontao)
 
 

RECRIA GENÓMICA

DESAFIO FRISONA

BOLSA DE RECRÍA

Ordenación granxas de vacún


ACCESOS DE INTERESE

O tempo · meteogalicia
TV, novas relacionadas coa produción de leite
Xunta de Galicia Medio Rural
Xenética Fontao

AFRICOR LUGO

Asociación Provincial de Gandeiros de Lugo para o Control de Rendementos
Ronda de Fingoi, 117 · 27002 3 Lugo· Tfno: 982 25 07 14 · E-mail: info@africorlugo.com
Aviso Legal · Política de Privacidad · Uso de Cookies· Política de Calidad