AFRICOR LUGO

Asociación Provincial de Gandeiros de Lugo
para o Control de Rendementos

Concursos · Resultados anteriores

CONCURSO DE MOEXMU 2007

31 / Marzo / 2007

 Nesta edición o xulgamento correu a cargo de D. Paulino Badiola Fernández, xuíz nacional de CONAFE e propietario da prestixiosa ganderia Badiola de Asturias.
 
 
O concurso comenzou pola mañá coas seccións de xatas e xovencas, donde a pesar de non haber moitos animais estos eran moi parellos, destacando unha xata de 16 meses chamada Mantoño September Mara, que logo de acadar o premio de Xata Campiona acadaría tamén o de Xovenca Gran Campiona, por diante dunha Pozo Aaron 8668 Morita que acadou o premio de Xovenca Campiona.
 
Cadro de honor do concurso de xatas e xovencas:
 
XATA CAMPIONA
 
       MANTOÑO SEPTEMBER MARA                       GANDERIA MANTOÑO  
 
                                        MANTOÑO SEPTEMBER MARA 
 
XATA SUBCAMPIONA
 
    MANTOÑO ASTRONOMICAL MORELA                GANDERIA MANTOÑO
 
 
 
XOVENCA CAMPIONA
 
    POZO AARON 8668 MORITA                           GANDERIA POZO
 
                                            POZO AARON 8668 MORITA
 
XOVENCA SUBCAMPIONA
 
    O PALOMAR LANKI CHAMPION                        GANDERIA O PALOMAR
 
 
XOVENCA GRAN CAMPIONA
 
       MANTOÑO SEPTEMBER MARA   GANDERIA MANTOÑO  
 
 
 
 
 Xa pola tarde, e facendo frente as inclemencias do tempo incrementouse o público asistente, pero o espectáculo non defraudou, xa que asistimos a un gran concurso, con emoción ata o final, xa que cada unha das seccións era moi reñida, e todas elas cun magnifico nivel.
 
Cadro de honor do concurso de vacas:
 
VACA NOVA CAMPIONA
 
    MANTOÑO TALENT RENIA                               GANDERIA MANTOÑO
 
                                            MANTOÑO TALENT RENIA
 
VACA NOVA SUBCAMPIONA
 
    GAIGO MATI STORMATIC                                GANDERIA GAIGO
 
 
VACA INTEMEDIA CAMPIONA
 
    MANTOÑO JAMES CLAUDINA                        GANDERIA MANTOÑO
 
                                            MANTOÑO JAMES CLAUDINA
 
VACA INTERMEDIA SUBCAMPIONA
 
    TORTUE LB 4573                                             GANDERIA POZO
 
 
VACA ADULTA CAMPIONA
 
    AGRORTEGAL GALLETERA JUROR                GANDERIA CAXIGUEIRA
 
                                     AGRORTEGAL GALLETERA JUROR
 
VACA ADULTA SUBCAMPIONA
 
    POZO LEE 4760                                                GANDERIA POZO
 
 
VACA GRAN CAMPIONA
 
        MANTOÑO JAMES CLAUDINA     GANDERIA MANTOÑO
 
 
Pero sen dúbida dememos destacar a sección de mellor criador, nesta sección competiron 9 ganderías con grupos de 3 vacas nadas e criadas na súa explotación.
 
 
MELLOR CRIADOR
 
    GANDERIA CAXIGUEIRA
 
SEGUNDO MELLOR CRIADOR
 
    GANDERIA NODI
 
            GANDERIA CAXIGUEIRA
                    GANDERIA NODI
 
 
 
 
 
   

RECRIA GENÓMICA

DESAFIO FRISONA

BOLSA DE RECRÍA

Ordenación granxas de vacún


ACCESOS DE INTERESE

O tempo · meteogalicia
TV, novas relacionadas coa produción de leite
Xunta de Galicia Medio Rural
Xenética Fontao

AFRICOR LUGO

Asociación Provincial de Gandeiros de Lugo para o Control de Rendementos
Ronda de Fingoi, 117 · 27002 3 Lugo· Tfno: 982 25 07 14 · E-mail: info@africorlugo.com
Aviso Legal · Política de Privacidad · Uso de Cookies· Política de Calidad